Skip to main content

Cik droši ir prezervatīvi? - Aizsardzība pret grūtniecību un seksuāli transmisīvajām slimībām

Prezervatīvi jau izsenis ir pārbaudīts kontracepcijas līdzeklis, un tiem ir svarīga nozīme, lai pasargātu no seksuāli transmisīvām slimībām vai nevēlamas grūtniecības. Bet cik droši tie ir patiesībā? Šajā bloga ierakstā sīkāk aplūkota prezervatīvu drošība, to lietošana un aizsardzība.

Prezervatīvi aizsardzībai pret nevēlamu grūtniecību

Pareizi lietojot, prezervatīvi tiek uzskatīti par ļoti uzticamu kontracepcijas līdzekli. Tā sauktais Pērles indekss, kas mēra kontracepcijas metožu drošību, liecina, ka, pareizi lietojot prezervatīvus, tiem ir augsts aizsardzības līmenis.

Pareizi lietojot, prezervatīvu Pērles indekss ir 2, kas nozīmē, ka tikai 2 no 100 sievietēm pēc viena gada prezervatīvu lietošanas iestājas grūtniecība. Tādējādi prezervatīvi ir 98 % droši.

Tomēr jāatzīmē, ka, lietojot prezervatīvus tipiski, t. i., ņemot vērā lietošanas kļūdas vai iespējamās"prezervatīvu neveiksmes", Pērles indekss ir augstāks un drošības procentuālais rādītājs samazinās.

Prezervatīvi aizsardzībai pret seksuāli transmisīvajām slimībām

Tomēr Pearl indekss mēra tikai efektivitāti pret grūtniecību, nevis aizsardzību pret seksuāli transmisīvajām slimībām. Hormonālie kontracepcijas līdzekļi aizsargā tikai pret nevēlamu grūtniecību, savukārt prezervatīvi nodrošina fizisku barjeru pret patogēniem un palīdz samazināt seksuāli transmisīvo infekciju, piemēram, HIV, gonorejas, hlamīdiju un sifilisa, risku.

Svarīga, bet bieži aizmirstama ir prezervatīvu lietošana orālā seksa laikā, lai pasargātu no seksuāli transmisīvajām slimībām. Lai gan dažu slimību pārnešanas risks orālā seksa laikā ir mazāks nekā vaginālā vai anālā seksa laikā, tomēr zināms risks joprojām pastāv. Prezervatīvi var palīdzēt samazināt šo risku.

Bieži vien netiek apzināts arī tas, ka daudzu seksuāli transmisīvo slimību izplatība pēdējos gados ir atkal pieaugusi gan Eiropā, gan citās valstīs, piemēram, ASV. Prezervatīvi ir vienīgais kontracepcijas līdzeklis, kas papildus aizsardzībai pret nevēlamu grūtniecību nodrošina arī labu aizsardzību pret seksuāli transmisīvajām slimībām, tāpēc ir tik svarīgi lietot prezervatīvus, īpaši ar jauniem vai mainīgiem partneriem.

Biežāk pieļautās kļūdas, lietojot prezervatīvus

Lai prezervatīvs pilnībā attīstītu savu aizsargājošo potenciālu, ir svarīgi izvairīties no kļūdām tā lietošanas laikā.

Tipisks piemērs ir maisiņa atvēršana ar asiem priekšmetiem vai zobiem, jo tas var sabojāt prezervatīvu. Tā vietā ar pirkstiem uzmanīgi saplēsiet plombu uz zobainās puses. Vislabāk pirms tam īsu brīdi nosusināt pirkstus, ja tie ir mitri vai sviedraini, lai prezervatīvs neizlīdētu no rokas.

Vēl viena izplatīta kļūda ir gaisa neizlaišana no rezervuāra gala. Tas var padarīt prezervatīvu neērti saspringtu un palielināt iespēju, ka tas saplēsīsies. Uzvelkot prezervatīvu, vienmēr atstājiet pietiekami daudz vietas spermas šķidruma galam, viegli saspiežot rezervuāru ar pirkstu. Ilustrētas instrukcijas, kā to darīt, atradīsiet katrā iepakojuma pamācībā.

Akta beigās, izvelkot prezervatīvu, tam jāturas pie vārpstas, lai nepieļautu tā aizķeršanos vai noplūdi.

Turklāt nepareiza uzglabāšana vietās ar augstu temperatūru vai tiešiem saules stariem var izraisīt materiāla bojājumus, kas pasliktina prezervatīva aizsargājošo iedarbību.

Tāpēc ir svarīgi prezervatīvus glabāt vēsā, sausā vietā, prom no tiešiem saules stariem un siltuma avotiem.

Šie vienkāršie pasākumi var ievērojami uzlabot aizsardzību pret seksuāli transmisīvajām slimībām vai nevēlamu grūtniecību.

Cik droši ir prezervatīvi, kuriem beidzies derīguma termiņš?

Prezervatīvi, kuriem beidzies derīguma termiņš, nav droši. Latekss, no kura ir izgatavoti prezervatīvi, laika gaitā noārdās un kļūst porains. Tas var izraisīt to saplēšanu vai vieglāku noslīdēšanu, kas var izraisīt nevēlamu grūtniecību vai seksuāli transmisīvās slimības.

Lielākās daļas prezervatīvu derīguma termiņš ir 4 līdz 5 gadi. Šis datums vienmēr ir uzrakstīts uz iepakojuma un uz pašas plombēšanas plēves.

To, vai prezervatīvs vēl ir derīgs, var noteikt pēc šādiem punktiem:

  • derīguma termiņš vēl nav beidzies
  • folijai nav plīsumu, caurumu vai bojājumu
  • prezervatīvs ir gluds un elastīgs, nav lipīgs vai trausls.

Ja rodas šaubas par prezervatīva drošumu, nelietojiet to un tā vietā izmantojiet jaunu.

Ja joprojām nevēlaties izmest prezervatīvus, kam beidzies derīguma termiņš, bet tā vietā vēlaties tos lietderīgi izmantot, iepazīstieties ar mūsu padomiem, kā izmantot prezervatīvus, kam beidzies derīguma termiņš.

Drošība, jo nav hormonālo blakusparādību

Lai gan hormonālie kontracepcijas līdzekļi, piemēram, tabletes, kontraceptīvais gredzens vai kontraceptīvais plāksteris, arī efektīvi novērš grūtniecības iestāšanos, tie ir saistīti arī ar iespējamiem riskiem un blakusparādībām.

Viena no galvenajām bažām, lietojot hormonālos kontracepcijas līdzekļus, ir iespējamās hormonālās blakusparādības, kas var atšķirties atkarībā no sievietes. Tās ir garastāvokļa svārstības, svara pieaugums, galvassāpes, krūšu jutīgums un slikta dūša. Dažām sievietēm pēc hormonu lietošanas pārtraukšanas rodas arī nopietnākas blakusparādības, piemēram, asins recekļi, paaugstināts dažu vēža veidu risks vai auglības traucējumi.

Turpretī prezervatīvi nesatur hormonus un neietekmē organisma dabisko hormonu līdzsvaru. Tie nodrošina fizisku barjeru, kas neļauj spermai iekļūt dzemdē, netraucējot organisma dabisko hormonālo procesu. Tas padara prezervatīvus par pievilcīgu izvēli sievietēm, kuras vēlas izvairīties no hormonālās kontracepcijas.

Prezervatīvu izmēri un izmērs, kas nodrošina drošību un sajūtu

Arī prezervatīva piemērošanai un ērtībai ir būtiska nozīme tā efektivitātes nodrošināšanā. Pārāk liels vai pārāk mazs prezervatīvs var vieglāk noslīdēt vai saplīst. Nepiemērots prezervatīvs var būt arī neērts un var padarīt dzimumaktu mazāk patīkamu. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties pareizo prezervatīva izmēru. MISTER SIZE piedāvā 7 dažādu izmēru prezervatīvus, lai ikviens varētu atrast sev piemērotāko.

Nosakiet prezervatīva izmēru tagad

Slēdziens

Pareizi lietojot, prezervatīvi ir ļoti drošs kontracepcijas līdzeklis. Izšķiroša nozīme ir pareizai lietošanai, uzglabāšanai un kvalitātei. Prezervatīvi nodrošina ne tikai aizsardzību pret nevēlamu grūtniecību, bet arī pret seksuāli transmisīvajām slimībām. Tāpēc ir ieteicams uzskatīt prezervatīvus par daļu no visaptverošas pieejas seksuālajai veselībai. Galu galā drošība galu galā slēpjas pareizā kontracepcijas līdzekļu lietošanā un atbildīgā attieksmē pret tiem.

Prezervatīvi piedāvā daudzas priekšrocības salīdzinājumā ar citiem kontracepcijas līdzekļiem un tikai dažus trūkumus. Papildus iepriekš minētajai aizsardzībai pret nevēlamu grūtniecību un seksuāli transmisīvajām slimībām prezervatīvi ir viegli un lēti pieejami, jo tos var iegādāties gandrīz visur bez ierobežojumiem. Prezervatīvu priekšrocība ir arī tūlītēja aizsardzība, turpretī ar daudziem citiem kontracepcijas līdzekļiem kādu laiku ir jāgaida, līdz tie kļūst efektīvi. Prezervatīviem parasti nav arī blakusparādību, izņemot, iespējams, lateksa alerģijas gadījumus, taču tagad ir arī alternatīvas bez lateksa.

Viens no trūkumiem, kas bieži tiek minēts saistībā ar prezervatīviem, ir sajūtu trūkums dzimumakta laikā. Taču tieši šo domājamo prezervatīvu trūkumu mēs, Mister Size, vēlamies novērst. Pateicoties mūsu plānajiem, mīksto izmēru prezervatīviem, jums ir ideāla sajūta dzimumakta laikā, jo nekas nepatīkami nesēž, nesašaurina un neslīd. Protams, tas veicina arī drošību.

Iegādājieties prezervatīvus tagad

Mister Size
Vairāk rakstu

Pareiza prezervatīva izmēra noteikšana 4 vienkāršos soļos

Lasīt tagad

Vai ir temperatūras, kas ir bīstamas prezervatīviem?

Lasīt tagad

Pareiza prezervatīva uzvilkšana - kā to darīt, lai tas nebūtu kaitinoši

Lasīt tagad