Skip to main content

Prezervatīvu derīguma termiņš - visa svarīgākā informācija

Prezervatīvi ir pasaulē visplašāk lietotie kontracepcijas līdzekļi, un tos lieto gan vīrieši, gan sievietes. Tie ir salīdzinoši lēti un viegli pieejami. Tomēr prezervatīvi ir paredzēti tikai vienreizējai lietošanai, un to materiāla dēļ to derīguma termiņš ir ierobežots. Tāpēc daudzi cilvēki interesējas, cik ilgi prezervatīvi kalpo. Šajā rakstā uzzināsiet visu, kas jums jāzina par prezervatīvu derīguma termiņu.

Cik ilgi kalpo prezervatīvi?

Prezervatīvi parasti kalpo tikai ierobežotu laiku. Lielāko daļu prezervatīvu var uzglabāt divus līdz piecus gadus, ja tie nav izmantoti un tiek glabāti vēsā un sausā vietā. Derīguma termiņš ir atkarīgs gan no izmantotā materiāla, gan no izlietotā lubrikanta. Mūsu Mister Size prezervatīvu derīguma termiņš ir 5 gadi no izgatavošanas datuma. Mēs kā ražotājs šos 5 gadus norādām uz iepakojuma kā derīguma termiņu, kas norāda, cik ilgi prezervatīvu var lietot. Ir svarīgi ievērot šo datumu, jo pēc derīguma termiņa beigām prezervatīvs var vairs nebūt drošs un, piemēram, lietošanas laikā var saplīst. Ja jums joprojām ir prezervatīvs, kura derīguma termiņš ir beidzies, tas nekavējoties jāizmet un jāizmanto jauns prezervatīvs. Pirms prezervatīva lietošanas vienmēr jāpārliecinieties, vai prezervatīvs nav bojāts vai nepareizi uzglabāts. Arī bojāts vai nepareizi glabāts prezervatīvs jāizmet un nedrīkst to izmantot dzimumakta laikā.

Kā es varu noteikt, vai prezervatīvs vairs nav izturīgs?

Atbilde patiesībā ir pavisam vienkārša: uz iepakojuma un parasti arī uz katra atsevišķa prezervatīva ir norādīts derīguma termiņš. Ja tie ir pareizi uzglabāti, jūs varat izmantot prezervatīvu bez bažām pirms derīguma termiņa beigām, bet ne pēc tā. Tomēr tas vienmēr ir atkarīgs no tā, kā tie tiek uzglabāti. Optimālos apstākļos prezervatīvus var uzglabāt līdz pat 5 gadiem, kā minēts iepriekš. Tomēr jāatceras, ka laika gaitā prezervatīvu derīguma termiņš samazinās. Tāpēc nav ieteicams gaidīt pārāk ilgi, pirms tos sākat lietot. Ir arī svarīgi rūpīgi izlasīt iepakojumu un instrukcijas, lai pārliecinātos, ka produktu lietojat pareizi un uzglabājat pareizi.

Kas notiek, ja izmantoju prezervatīvu, kam beidzies derīguma termiņš?

Prezervatīvus, kuru derīguma termiņš ir beidzies, nedrīkst lietot seksa laikā, jo prezervatīvi, kam beidzies derīguma termiņš, var daudz vieglāk saplēsties vai arī tie jau ir poraini. Tāpēc tie nenodrošina ne drošu aizsardzību pret seksuāli transmisīvajām slimībām, ne arī pret nevēlamu grūtniecību. Tāpēc nekavējoties nomainiet prezervatīvus, kuriem beidzies derīguma termiņš.

Padoms: Ne vienmēr ir jāizmet prezervatīvi, kuriem beidzies derīguma termiņš, taču tos vairs nevajadzētu izmantot seksa laikā. Tomēr tos joprojām ir iespējams izmantot, piemēram, lai notīrītu ūdens krānu no kaļķakmens. Vienkārši uzmanīgi piepildiet prezervatīvu ar nedaudz etiķa un pēc tam uzlieciet prezervatīvu virs krāna tā, lai etiķis varētu iesūkties krāna sprauslā. Atstājiet prezervatīvu ar etiķi uz krāna uz dažām stundām, piemēram, uz nakti. Pēc tam varat to noskalot ar tīru ūdeni, un tas ir gatavs atkaļķošanai.

Kā es varu nodrošināt, lai mani prezervatīvi kalpotu ilgu laiku?

Lielākā daļa prezervatīvu ir izgatavoti no dabiskā kaučuka lateksa, un šis materiāls ir salīdzinoši izturīgs. Tomēr laika gaitā prezervatīvi var kļūt poraini un zaudēt savu efektivitāti. Lai to novērstu pirms derīguma termiņa beigām, prezervatīvi vienmēr jāuzglabā vēsā, tumšā un sausā vietā. Aukstums prezervatīviem ir mazāk kaitīgs nekā liels karstums. Vairāk par to, kā prezervatīvi panes dažādas temperatūras, varat uzzināt šeit.

Pēc lietošanas prezervatīvs nekavējoties jāiznīcina.

Prezervatīvi ir paredzēti tikai vienreizējai lietošanai, un pēc lietošanas tie nekavējoties jāiznīcina. Ja esat atvēris prezervatīva zīmogu un pēc tam to neizmantojis, arī tas ir iemesls, lai vēlāk to neizmantotu. Pēc iepakojuma atvēršanas prezervatīvs ir pakļauts gaismas iedarbībai un var arī izžūt. Arī bojāti vai atvērti zīmogi ir jāizmet.

Jūsu prezervatīvu derīguma termiņš ir beidzies? - Pasūtiet no jauna tagad

Pasūtiet prezervatīvus savā individuālajā prezervatīva izmērā tagad!

Uz veikalu

Mister Size
Vairāk rakstu

Pareiza prezervatīva uzvilkšana - kā to darīt, lai tas nebūtu kaitinoši

Lasīt tagad

Draudzība+, mingles, atklātas attiecības un poligāmija - kas ir mūsdienu attiecību modeļi?

Lasīt tagad

Neatkarīgi no tā, cik liels vai mazs - es mīlu savu dzimumlocekli

Lasīt tagad