Skip to main content

Spermicīds un prezervatīvi

Kontracepcijas pasaulē ir daudz iespēju, sākot no hormonālām metodēm līdz barjermetodēm. Viena no bieži apspriestajām metodēm ir spermicīdu lietošana. Šo ķīmisko vielu mērķis ir kavēt spermatozoīdu kustīgumu un tādējādi samazināt grūtniecības iestāšanās iespējamību. Bet cik drošas tās ir patiesībā, un vai ir labākas alternatīvas? Šajā bloga ierakstā mēs aplūkojam spermicīdus, to iespējamās blakusparādības un to, kāpēc labi piemēroti prezervatīvi pareizā izmērā ir drošāka un labāka alternatīva.

Spermicīdi uzmanības centrā

Spermicīdi ir ķīmiskas vielas, piemēram, nonoksinols-9, kas ir pieejami gēlu, krēmu, putu vai svecīšu veidā. To galvenais mērķis ir pasliktināt spermatozoīdu kustīgumu vai nogalināt spermatozoīdus un tādējādi novērst apaugļošanu. Dažos gadījumos tiek piedāvāti arī produkti, kuru pamatā ir īpaši skābas vides radīšana makstī, tādējādi tīri pasliktinot spermatozoīdu kustīgumu. Pēc definīcijas tas nav spermicīds, jo tas nenogalina spermatozoīdus. Šādus produktus var atrast, piemēram, kā gelus, kas satur citronskābi vai pienskābi.

Lai gan tie ir viegli pieejami kā kontracepcijas līdzeklis, spermicīdiem ir daži potenciāli trūkumi. Piemēram, lietojot tos vienus pašus, to Perla indekss ir tikai 3-21, kas nozīmē, ka, neraugoties uz spermicīdu lietošanu, gada laikā grūtniecība iestāsies no 3 līdz 21 procentam sieviešu. Spermicīdiem ir arī iespējamas blakusparādības.

Spermicīdu blakusparādības un trūkumi

  1. Dažiem cilvēkiem var būt paaugstināta jutība pret spermicīdu sastāvā esošajām ķīmiskajām vielām, kas var izraisīt kairinājumu vai alerģiskas reakcijas maksts rajonā.

  2. Nepieciešama bieža lietošana: Spermicīdi ir jālieto tieši pirms dzimumakta, kas potenciāli var traucēt spontānu intimitāti.

  3. Neskaidrības nepareizas lietošanas gadījumā: Spermicīdu efektivitāte var samazināties, ja tos lieto nepareizi. Tas rada nevēlamas grūtniecības risku.

  4. Nav aizsardzības pret seksuāli transmisīvajām slimībām: Spermicīdi neaizsargā pret HIV/AIDS un citām seksuāli transmisīvām slimībām.

  5. Zema efektivitāte: Ja spermicīdus lieto kā vienīgo kontracepcijas līdzekli, to uzticamība diemžēl ir zema, parasti jālieto arī barjermetode, piemēram, diafragma.

Labāka izvēle: piemēroti prezervatīvi pareizā izmērā.

Lai gan spermicīdi var būt viena no iespējām, ir vienkārša un uzticama alternatīva: piemērota izmēra prezervatīvi. Lūk, daži iemesli, kāpēc piemērota izmēra prezervatīvi ir labāka izvēle nekā spermicīdu lietošana:

  1. Aizsardzība pret STI: Prezervatīvi ne tikai nodrošina efektīvu barjeru pret spermatozoīdiem, bet arī aizsargā pret seksuāli transmisīvajām infekcijām.

  2. Nav ķīmisku blakusparādību: Atšķirībā no spermicīdiem prezervatīvi nesatur ķīmiskas vielas, kas varētu izraisīt kairinājumu vai alerģiskas reakcijas.

  3. Vienkārša lietošana: prezervatīvus var uzvilkt iepriekš, kas netraucē spontānai intīmai tuvībai. Tie ir arī viegli lietojami, un tiem nav nepieciešamas sarežģītas instrukcijas.

  4. Izmēru un materiālu dažādība: prezervatīvi ir dažādu izmēru, lai atbilstu individuālām vajadzībām. Labi pieguļošs prezervatīvs samazina noslīdēšanas vai plīšanas risku un nodrošina labu sajūtu dzimumakta laikā.

Svarīgi ir arī zināt, ka, ja prezervatīvi un spermicīds jālieto kopā, bieži vien tas nav ieteicams, jo daudzi spermicīdi nav apstiprināti lietošanai kopā ar prezervatīviem, jo tie var ietekmēt prezervatīvu materiālu un galu galā padarīt tos mazāk drošus.

Secinājums

Dažiem cilvēkiem spermicīdi var būt risinājums, taču to iespējamās blakusparādības un lietošanas nenoteiktība nepadara tos par ideālu izvēli visiem. Labi pieguļoši prezervatīvi pareizā izmērā ir droša, efektīva un vienkārša alternatīva. Izvēloties kontracepcijas līdzekli, ir svarīgi ņemt vērā individuālās vajadzības un vēlmes. Galu galā drošība ir vissvarīgākais, un piemēroti prezervatīvi var būt uzticams risinājums pāriem, kuri vēlas pasargāt gan no nevēlamas grūtniecības, gan seksuāli transmisīvām infekcijām. Ja prezervatīvs pieguļ un tiek pareizi lietots, prezervatīvi nodrošina lielāku aizsardzību pret nevēlamu grūtniecību nekā spermicīds, tāpēc spermicīda lietošana nav nepieciešama.

Mister Size
Vairāk rakstu

Kā pasargāt sevi no seksuāli transmisīvajām slimībām?

Lasīt tagad

Kontracepcijas metodes vīriešiem: ir pieejamas šīs jaunās un vecās metodes

Lasīt tagad

Palielināt potenci kā cilvēks, kā uzlabot savu potenci

Lasīt tagad