Skip to main content

Kontracepcijas tabletes - patiešām pareizais veids, kā panākt seksuālo vienlīdzību?

Kad 20. gadsimta 60. gados tirgū parādījās pirmās kontraceptīvās tabletes, tās ātri kļuva par sieviešu pašnoteikšanās un līdztiesības simbolu. Beidzot viņa varēja pilnīgi neatkarīgi no vīra izlemt, vai vēlas vai nevēlas bērnus. Šajā ziņā tā bija lieliska lieta. Taču tas, kas savulaik sākās kā atbrīvojošs trieciens, šodien daudzas sievietes pakļauj spiedienam: kad hormonālā iejaukšanās pēkšņi vairs nemaz nešķiet kā pašnoteikšanās, un reālu alternatīvu nav.

Kāpēc gan sievietēm, gan vīriešiem ir vērts beidzot kaut ko mainīt un nākotnē par kontracepciju domāt kopā:

Vai kontracepcija ir sievietes lieta?

Tā kā kontracepcijas tabletes ir viena no drošākajām un vienkāršākajām kontracepcijas metodēm, daudzviet ir kļuvis pašsaprotami, ka sievietes veic atbilstošus sagatavošanās pasākumus. Daudzi vīrieši par to droši vien ir priecīgi, jo viņiem, iespējams, ir bijusi pieredze, kad prezervatīvi (nepareizi lietoti) ievērojami mazināja sajūtas vai pat plīsa. Un vispār, ja daudzas jaunas dāmas lieto tabletes ilgi pirms pirmās seksuālās pieredzes, lai kontrolētu savus pūtītes - kas gan tajā varētu būt slikts? Taču, neskatoties uz to, ka prezervatīvam daudzās situācijās vajadzētu būt galvenajai prioritātei jau tikai infekcijas dēļ: Vai kontracepcija patiešām ir sievietes darbs? Jo, pat ja tabletes sākotnēji šķiet tik vienkāršas, tām ir arī daudzi trūkumi - sākot no garastāvokļa svārstībām līdz fiziskiem traucējumiem un beidzot ar pilnīgu dzimumtieksmes izzušanu.

Atvēliet laiku, lai apsvērtu alternatīvas.

Ja jūs kā sieviete vai jūsu partneris nepiederat pie tām sievietēm, kuras var lietot tabletes daudzus gadus bez blakusparādībām, vai arī hormonālā kontracepcija vienkārši vairs nav iespējama, jums vajadzētu veltīt nedaudz laika, lai uzzinātu par alternatīvām. Diemžēl ideālas kontracepcijas metodes nav - visām ir savas priekšrocības un trūkumi. Taču ir daudz iespēju, un galu galā katram pašam ir jāizlemj, kas viņam ir vispiemērotākais. Ir svarīgi, lai jūs pats pieņemtu lēmumu par visu, kas saistīts ar jūsu ķermeni. Izņemot sterilizāciju un prezervatīvus, kontracepcija tiek veikta gandrīz tikai no sievietes puses, un dažkārt tā ir saistīta ar ievērojamu fizisku iejaukšanos (piemēram, vara intravenozo kontracepcijas ierīci vai 3 mēnešu injekciju). Vissvarīgākais kontracepcijas jomā: jums ir jābūt pilnībā uzticīgai savai metodei un jājūtas ar to ērti.

Kopīgi izlemiet par kontracepcijas metodi.

Informēt sevi un kopā pieņemt lēmumu nozīmē uzņemties atbildību par abiem partneriem. Visām kontracepcijas metodēm ir savas priekšrocības un trūkumi. Kas īpaši runā par labu prezervatīviem: daudzas sievietes pēc hormonālo kontracepcijas metožu pārtraukšanas no jauna atklāj savu libido. Patīkams blakusefekts, no kura ieguvēji ir abi partneri!

Sudraba lode: kopīga atbildības uzņemšanās

Protams, tas, ka lēmumu par savu ķermeni vienmēr pieņem pats cilvēks, neizslēdz kopīgus lēmumus. Vislabāk, ja abi jūtaties ērti ar jauno kontracepcijas metodi un kopīgi uzņematies atbildību. Šeit ir vērts vēlreiz padomāt par prezervatīvu. Jo šeit gan sieviete, gan vīrietis var uzņemties vadību un abi ir vienlīdz atbildīgi par kontracepciju. Jūs varat vienkārši pārmaiņus tos iegādāties un paši izlemt, vai doties uz vietējo veikalu vai pasūtīt tos internetā - tādējādi izmaksas un (nelielās) pūles tiek sadalītas taisnīgi. Galvenokārt jums nav jāapmeklē ārsts un nav jādara nekas tāds, par ko jūs varētu uztraukties. Un attiecībā uz iespējamām grūtībām ar prezervatīviem neuztraucieties: tiklīdz esat atradis pareizo prezervatīva izmēru, plaši izplatītie trūkumi nav nekas vairāk kā nepamatoti aizbildinājumi. Viss lieliski pieguļ, un jūs varat baudīt intensīvu un drošu seksu.

prasmīgi kombinēt kontracepcijas metodes - piemēram, NFP + prezervatīvs.

Protams, jūs varat arī kombinēt dažādas kontracepcijas metodes. Piemēram, dabiskā ģimenes plānošana (NFP) ir aizraujošs koncepts, kurā sieviete, vērojot sava ķermeņa signālus, var aptuveni noteikt, kad viņai ir ovulācija. Lai to izdarītu, viņa katru rītu mēra savu ķermeņa temperatūru un tā sauktās dzemdes kakla gļotas vairākas reizes dienā. Ilgtermiņā tas ļauj noteikt aptuveni 12 līdz 14 dienu garu ikmēneša logu ap auglīgo fāzi, kad ir svarīga kontracepcija ar prezervatīvu. Pārējās dienās var iztikt bez papildu kontracepcijas metodes. Protams, prezervatīvs joprojām ir piemērots aizsardzībai pret slimībām - tāpēc NFT ir īpaši piemērots seksam ilgstošās attiecībās. Ja NFP tiek veikta ar absolūtu rūpību, tā tiek uzskatīta par tikpat drošu kā kontracepcijas tabletes. Tomēr, pirms izmēģināt šo vai citas metodes, vienmēr detalizēti informējiet sevi par attiecīgajiem riskiem, lai vienmēr būtu drošībā.

Beidzot atkal bauda lielisku seksu

Ja esat lietojusi kontracepcijas tabletes un tagad pārejat uz citu kontracepcijas metodi, tas, visticamāk, radīs lielas pārmaiņas - ļoti pozitīvā nozīmē. Daudzas sievietes pēkšņi no jauna atklāj savu libido un izjūt vēlmi pēc seksa, kas bija pilnībā aizmirsta. Tas var pat ienest pavisam jaunu elpu jūsu attiecībās, ko jums vajadzētu droši ņemt līdzi. Galu galā jūs esat pelnījuši labu seksu. Jo vienlīdzība un dalīta atbildība var būt ārkārtīgi seksīga.

Mister Size
Vairāk rakstu

Padariet to vēl vairāk - ar seksa fantāzijām savā personīgajā galvā kinoteātris

Lasīt tagad

Viens kā neviens - par ko ir dažādas dzimumlocekļa formas

Lasīt tagad

Vai mūsdienās cilvēki mazāk nodarbojas ar seksu?

Lasīt tagad