Skip to main content

Vai mūsdienās cilvēki mazāk nodarbojas ar seksu?

2018. gada nogalē lielu ažiotāžu izraisīja žurnālā "The Atlantic" publicētais ziņojums "The Sex Recession". Saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem ASV jaunākās paaudzes nodarbojas ar seksu mazāk nekā viņu vecāki tajā pašā vecumā. Tas īsti nesaskan ar faktu, ka mūsdienās seksa tēma mūs ieskauj visu laiku - gan filmās, gan grāmatās, gan jebkur citur. Un tikt ar to galā ir kļuvis daudz vieglāk. Par seksu var runāt atklāti (paldies Dievam!). Tādi seriāli kā "Seksizglītība" vai tādi podkāsti kā "Oh, Baby" ir ne tikai izklaidējoši, bet arī sniedz vērtīgus padomus pilnvērtīgai seksuālajai dzīvei. Un, pat ja mēs ne vienmēr ar vecākiem pie vakariņu galda runājam par BDSM, tabu ir arvien mazāk un mazāk. Un paralēli tam ir daudz vairāk iespēju izzināt un īstenot personīgās kaislības - nekatapultējoties sabiedrības nomalē. Sekss ir kļuvis par modernu tēmu, absolūti sociāli pieņemamu un modernu. Kā tas, ka jaunieši mazāk nodarbojas ar seksu? Vai mēs vienkārši esam kļuvuši noguruši?

Karjeras stress, nepietiekamas kvalitātes sajūta un mazāka apņemšanās - iemesli, kāpēc ir mazāk seksa.

Aptaujā, kas tika veikta 1991. gadā, aptuveni 54 % vidusskolēnu jau bija piedzīvojuši seksuālu pieredzi, bet 2015. gadā šis rādītājs bija nedaudz vairāk par 41 %. Un vidēji pieaugušajiem 2014. gadā bija seksuālas attiecības tikai 54 reizes gadā, salīdzinot ar 62 omulīgiem brīžiem 90. gadu beigās. Iespējams, ka pēdējos gados tas ir kļuvis pat nedaudz mazāk ...

Vācijā detalizēti viss izskatās nedaudz citādāk, taču tendences ir līdzīgas: piemēram, pētījums "Freizeit Monitor 2019" nupat atklāja, ka to vāciešu īpatsvars, kuri nodarbojas ar seksu vismaz reizi mēnesī, kopš 2014. gada ir samazinājies par 4 %. Pat trešdaļa vāciešu (30 %) nodarbojas ar seksu vismaz reizi nedēļā. Jauniešu vidū to ir vismaz par dažiem vairāk (40 %), taču to nav nemaz tik daudz.

Seksuālās dzīves samazināšanās iemesli ir dažādi, un par tiem var tikai nojaust: Pirmkārt, mūsdienu jaunieši ir pakļauti daudz lielākam stresam, kas saistīts ar karjeru, un tas nozīmē, ka romantiskās attiecības ātri vien atkāpjas otrajā plānā. Ja tam pievienojas neapmierinātība ar savu ķermeni, var būt diezgan sarežģīti vispār iesaistīties ar otru cilvēku un kopā ar viņu izjust noskaņojumu. Un jo īpaši ar visām tām perfektajām Instagram bildēm kļūst diezgan viegli justies neadekvāti. Turklāt pastāv šī nemitīgā neiesaistīšanās: iepazīšanās aplikācijas padara izvēli milzīgu - kā gan tu vari uzņemties saistības? To atspoguļo arī pētījums, kurā konstatēts, ka aptuveni 60 % amerikāņu, kas jaunāki par 35 gadiem, nav nodibinājuši saistošas attiecības. Lai gan joprojām tie ir pāri, kuru seksuālā dzīve statistiski ir aktīvāka.

Un sekss ir gaisā visur - pat pārāk daudz seksa?

Iespējams, ir taisnība, ka arī mēs jūtamies mazliet pārņemti seksa klātbūtnes un ar to saistīto augsto prasību dēļ. Mēs no visām pusēm dzirdam, cik lielisks var būt sekss. Bet ko darīt, ja mums pašiem tas tik labi neizdodas? Un pēc tam jūtamies slikti, jo nespējam tikt līdzi? Runājot par atklātību, mēs patiešām "daudz runājam par seksu, bet ne par seksu, kas mums pašiem ir", kā kādā intervijā diezgan trāpīgi izteikusies žurnāliste un "apgaismotāja" Kristīna Veitkampere. Un tas, par ko mēs runājam, mūs satrauc. Nav brīnums, ka lietas biežāk neizdodas vai ka mums vienkārši negribas nodarboties ar seksu, kad rodas tāda iespēja. Īpaši tad, ja mums vispirms ir jāsastopas ar (vēl) nepazīstamu partneri. Kopumā šķiet, ka arvien vairāk un vairāk notiek teorētiski: Jūs savācat sakritības, nedaudz parunājaties - bet īsta tikšanās un viss pēc tam nenotiek pārāk bieži. Kaut kā žēl. Vai ne?

Kas palīdz, ja es vēlos vairāk seksa? - 5 taustāmi padomi

Un tagad? Vienkārši pieņemt attīstību vai arī mēs varam kaut ko darīt paši, ja vēlamies vairāk seksa? Mēs, protams, atbalstām otro variantu - un tāpēc esam sagatavojuši piecus pamatpadomus, lai turpmāk jūsu dzīvē būtu vairāk vietas seksam:

1. ne vienmēr izvēlieties vieglāko ceļu.

Mēs bieži vien izvēlamies vieglāko ceļu: satikšanos un daudzsološu čatu, bet pēc tam bailēsimies pirms izšķirošā soļa uz reālu randiņu. Vai arī mēs izvēlamies apmierināt sevi, jo tas ir vieglāk, nekā iesaistīties situācijā, kurā jūtamies nedroši. Tagad tam ir pienācis gals. Nākotnē vienkārši atmetiet vieglāko ceļu un drosmīgi speriet soli uz priekšu. Ja tas izrādīsies neveiksmīgs, vienmēr varēsiet uzlikt ķeksīti un pāriet pie nākamajiem mēģinājumiem.

2. Neaizraujieties ar daudzajām iespējām.

Protams, izvēle ir milzīga, un ir neticami grūti pieņemt lēmumu. Vai tu labprātāk izvēlētos karsto paziņu no Džoikluba, gudro studiju biedru no universitātes vai to vienu puisi, kurš, šķiet, mūs tik perfekti saprot pēc pāris sarunām? Tu ātri vien apjuksi iespēju klāstā un, pārņemta šoka, labāk neiesaistīsies nevienā no tām. Arī tam labāk pieliksiet punktu - ideālā gadījumā koncentrējoties uz vienu cilvēku vienlaikus. Ja šaubāties, vienmēr varat satikt citus, kad pašreizējā pazīšanās būs beigusies. Starp citu, tas ir tikai godīgi pret citiem cilvēkiem. Vai arī jūs vēlaties būt viens no daudziem?

3. Pieļaujiet lielāku tuvību un iesaistieties viens otrā.

Ja katra romantiskā tikšanās nav nekas puslīdz un nekas vesels, jo mēs bremzējam vēlmi apņemties, tas, protams, ietekmē arī mūsu seksuālo dzīvi. Jo, pat ja mēs sakām, ka esam atslābinājušies, bieži vien starp mums ir neredzama siena. Aizsargsiena, kurai vajadzētu pasargāt mūs, piemēram, no vilšanās. Tikai tā rezultātā var pazaudēt daudz labu lietu, un īsta tuvība reizēm kļūst par mākslu. Tāpēc: Tāpēc, ja tikšanās principā ir laba, laika gaitā ļaujiet sev vairāk tuvoties un tādējādi dodiet sev iespēju no tās gūt vairāk. Tam parasti ir diezgan pozitīva ietekme uz jūsu seksuālo dzīvi.

Un, ja tas iet greizi, tad tas iet greizi. Tad jūs varat sev pateikt, ka esat mēģinājuši, un galu galā daudzsološa tikšanās notiks kaut kur citur.

4. bloķējiet stresa faktorus - radiet laiku atpūtai

Diez vai ir lielāks iekāres slepkava par stresu - un mūsdienās tas ir visur klātesošs. Lai neļautu tam sabojāt jūsu seksuālo dzīvi, jums apzināti jārada (laika) telpas, kurās stress nevar iekļūt. Neatkarīgi no tā, kas ir jūsu prātā, ar to varēsiet tikt galā vēlāk. Jūsu pelnītajā brīvajā laikā svarīga ir atpūta - pat neliela, patīkama piedzīvojuma veidā.

Labs veids, kā iemācīties "atslēgties", ir meditācija. Vienkārši pamēģiniet. Vai arī sāciet savas rūpes ar nelielu masāžu, klausoties relaksējošu mūziku ...

5 Runājiet par seksu un savām vajadzībām - gan randiņu laikā, gan attiecībās.

Sekss parasti kļūst patiešām labs tikai tad, kad jūs zināt savas seksuālās vajadzības un mazos noslēpumus, ko izmantojat, lai viens otru uzkurinātu. Protams, tas prasa atklātību un zināmu uzticēšanos. Taču, lai gan dažkārt var šķist diezgan dīvaini runāt par savām erotiskajām vēlmēm, patiesībā nav no kā baidīties. Jums ne vienmēr var būt ideāls partneris. Taču var būt diezgan forši kopā izmēģināt jaunas lietas un pēc tam sajust, kā jūs savu partneri paceļat pavisam jaunās virsotnēs.

Protams, jums vienmēr apzināti jāizlemj, ar ko vēlaties dalīties savās intīmākajās vēlmēs. Tomēr atkarībā no situācijas to var būt lietderīgi izdarīt jau pirmajos randiņos. Kas zina, kādas iespējas radīsies tad...

 

Priecājieties ar mūsu padomiem! Dariet mums zināmu, ja tie jums palīdzēs. Un, ja jūs paši zināt kādu padomu, vienkārši rakstiet mums! Starp citu, arī "Atlantic" rakstā izskanēja dažas labas ziņas: Proti, ka vecāka gadagājuma cilvēki mūsdienās joprojām ir diezgan aktīvi. Tātad, ja jaunībā jums nav daudz seksa, vienmēr varat to atgūt vēlāk.

Mister Size
Vairāk rakstu

Labam seksam nav jābūt nevainojamam

Lasīt tagad

Tabletes - patiešām pareizais veids, kā panākt vienlīdzību seksā?

Lasīt tagad

Prezervatīvi un lubrikants - lai sekss izdotos kā pa pulksteņa rādītājiem

Lasīt tagad