Skip to main content

Prezervatīvs nomaina kontracepcijas tableti kā kontracepcijas līdzeklis numur viens Vācijā

Laiki mainās, pat attiecībā uz kontracepciju. Saskaņā ar Federālā veselības izglītības centra (BZgA ) 16.11.2023. gada publikāciju pašreizējie dati no reprezentatīvas atkārtotas aptaujas par pieaugušo kontracepcijas paradumiem Vācijā 2023. gadā liecina, ka prezervatīvs ir aizstājis kontracepcijas tableti kā vēlamais kontracepcijas līdzeklis Vācijā.

Tabletes zaudē popularitāti

Kontracepcijas tablešu lietošana samazinās. Šo hormonālo kontracepcijas līdzekli 2023. gadā joprojām lietoja tikai 38 % respondentu, salīdzinot ar 55 % 2007. gadā. 2023. gadā šo hormonālo kontracepcijas līdzekli joprojām lietoja tikai 38 % respondentu, salīdzinot ar 55 % 2007. gadā. Lielākās izmaiņas atspoguļojas faktā, ka prezervatīvs tagad pirmo reizi kopš 2007. gada kontracepcijai tiek lietots biežāk nekā tabletes (53 % daļa). Šīs izmaiņas kontracepcijas paradumu paradumos ir balstītas uz arvien kritiskāku attieksmi pret hormonālās kontracepcijas metodēm. Visas pārējās kontracepcijas metodes ir svarīgas tikai nelielai iedzīvotāju daļai.

Arvien kritiskāka attieksme pret hormonālo kontracepciju

Hormonālo kontracepcijas metožu pieņemšana samazinās. 61% sieviešu un vīriešu uzskata, ka hormonālajai kontracepcijai ir negatīva ietekme uz viņu ķermeni un prātu. Salīdzinājumam: 2018. gadā šim apgalvojumam piekrita tikai 48 procenti. Par vispārēju noraidošu attieksmi pret kontracepcijas tabletēm vai hormonālo kontracepciju ziņo 15 procenti sieviešu, kas lieto kontracepcijas līdzekļus, salīdzinot ar tikai 1 procentu pirms divpadsmit gadiem.

Īpaši pārsteidzoša ir jauniešu kritiskā attieksme pret hormoniem. Divpadsmit gadu laikā tablešu lietotāju īpatsvars 18 līdz 29 gadus vecu jauniešu vidū ir samazinājies no 72 līdz 46 procentiem. Tajā pašā laikā 18 procenti no šīs vecuma grupas tagad lieto kontracepcijas metodes, piemēram, intrauterīno kontracepciju, salīdzinot ar 3 procentiem 2011. gadā.

Uzmanība uz panesamību un uzticamību

Pētījums liecina, ka 39 procentiem seksuāli aktīvu pieaugušo uzticamība un 30 procentiem lietošanas ērtums ir izšķirošie kritēriji, izvēloties kontracepcijas metodi. Laba panesamība kļūst arvien svarīgāka 25 procentiem.

Izmaksas ir svarīgas

19 procentiem sieviešu un vīriešu svarīgs faktors ir kontracepcijas līdzekļa izmaksas. Īpaši sievietes (30 procenti), gados jauni respondenti (34 procenti) un cilvēki ar zemiem ienākumiem (39 procenti) apstiprina izmaksu nozīmīgumu.

Labi informēti, pateicoties dažādiem avotiem

Respondenti jūtas labi informēti: 94% respondentu vecumā no 18 līdz 49 gadiem uzskata, ka ir "ļoti labi" vai "labi" informēti par saviem kontracepcijas līdzekļiem. Ginekologa konsultācijas joprojām ir vissvarīgākais informācijas avots sievietēm - 73 procenti. Interesanti, ka pirmo reizi visbiežāk minētais informācijas avots vīriešiem ir tīmekļa vietnes. Arī mēs, Mister Size, cenšamies dot savu ieguldījumu ar savu blogu par prezervatīviem, lai sniegtu vēl vairāk un labākas informācijas par kontracepciju un prezervatīviem.

Aizsardzība pret seksuāli transmisīvajām slimībām

Pašreizējie dati diemžēl liecina, ka seksuāli transmisīvo slimību izplatība pieaug, tāpēc arvien plašāka prezervatīvu lietošana ir labs signāls, lai šo tendenci mainītu. Atšķirībā no kontracepcijas tabletēm prezervatīvs nodrošina uzticamu aizsardzību pret seksuāli transmisīvajām slimībām, tāpēc tas ir viegli pieejams, uzticams un lēts kontracepcijas līdzeklis bez hormonu blakusparādībām.

Secinājums

Kontracepcijas ainava Vācijā mainās. Kritiskā attieksme pret hormonālajām kontracepcijas metodēm noved pie tā, ka prezervatīvs aizstāj kontracepcijas tableti kā kontracepcijas līdzeklis numur viens. Kontracepcijas līdzekļu izvēles centrā ir panesamība, uzticamība un lietošanas ērtums. Aizvien svarīgāka kļūst iespēja iegūt informāciju internetā. Ar Mister atbilstoša izmēra prezervatīviem jūsu individuālajā izmērā netiek atstāta novārtā arī jautrība un sajūtas, tāpēc prezervatīvi nav ne pārāk cieši, ne noslīd, un jūs varat bez raizēm baudīt dzimumaktu.

Nosakiet savu prezervatīva izmēru tagad

Iegādājieties prezervatīvus tieši

Mister Size
Vairāk rakstu

Pirmo reizi nodarbojas ar seksu: Padomi un informācija, lai padarītu to skaistu

Lasīt tagad

Kas ir Pērļu indekss - un kāpēc prezervatīvi ir labi!

Lasīt tagad

Pareizi uzglabāt prezervatīvus

Lasīt tagad