Skip to main content

Kontracepcija citās valstīs - prezervatīvs, kontracepcijas tabletes utt. visā pasaulē

Kā kontracepcija darbojas citās valstīs? Vai pasaulē ir populāras kontracepcijas metodes arī prezervatīvi un tabletes?

Vai citās valstīs ir atšķirīgas paražas attiecībā uz kontracepciju?

Eiropā kontracepcijas tabletes un prezervatīvs ir ļoti izplatītas kontracepcijas metodes, dažkārt viena, dažkārt otra, atkarībā no valsts. Piemēram, Vācijā kontracepcijas tabletes un prezervatīvs ir gandrīz līdzvērtīgi. Saskaņā ar BZgA (Federālā veselības izglītības centra) 2018. gadā veiktās aptaujas datiem prezervatīvs kļūst populārāks par tableti, jo īpaši jauniešu vecumā no 18 līdz 29 gadiem vidū, un jau tagad tas ir kontracepcijas metode numur viens. Īpaši gados jaunāki cilvēki, iespējams, vairs nevēlas uzņemties blakusparādību risku, lietojot hormonus tablešu veidā. Salīdzinājumā ar 2011. gadu prezervatīvu lietotāju īpatsvars šajā vecuma grupā ir palielinājies par 7 procentpunktiem līdz 58 %, bet tablešu lietotāju īpatsvars tajā pašā periodā ir samazinājies par 16 procentpunktiem.

Saskaņā ar BZgA 2018. gada aptaujas datiem Vācijā joprojām ir nozīmīgas šādas kontracepcijas metodes:

  • IUD ar 10 % īpatsvaru
  • vīriešu sterilizācija ar 3 % īpatsvaru
  • Kalendāra metode ar 3 % īpatsvaru
  • sieviešu sterilizācija ar 2 % no kopējā skaita
  • Temperatūras metode ar 2 % īpatsvaru
  • Vaginālais gredzens/nuvarings ar 2 % īpatsvaru

Kopumā pieaug interese par kontracepcijas līdzekļiem, kas nesatur hormonus, un tendence arvien vairāk virzās uz prezervatīviem.

Kādas citas kontracepcijas metodes ir pieejamas visā pasaulē?

Visā pasaulē kontracepcijas metožu vidū kontracepcijas tabletes un prezervatīvs ir attiecīgi otrajā un trešajā vietā; jo īpaši Eiropā un citās rietumvalstīs tās ir pat ranga augšgalā. Prezervatīvs un kontracepcijas tabletes ir labi pieejamas un to cena ir zema. Dažās valstīs prezervatīvus var iegādāties pat bez maksas vai ar ārsta recepti, ievērojot noteiktus nosacījumus.

Starptautiskā mērogā diemžēl sieviešu sterilizācija bieži vien joprojām ir kontracepcijas metode numur viens; šī pastāvīgā metode bieži tiek pamatota ar citu iespēju trūkumu.

Papildus prezervatīvam un kontracepcijas tabletēm pasaulē patiešām nozīmīga kontracepcijas metožu daļa ir iekšķīgai kontracepcijai un trīs mēnešu injekcijai. Citām bezhormonu vai hormonālām metodēm, piemēram, kalendārajai vai temperatūras metodei, vaginālajiem vai hormonālajiem gredzeniem vai koitus interruptus, ir tikai neliela nozīme pasaules mēroga salīdzinājumā.

Tikai prezervatīvs nodrošina dubultu aizsardzību

Attiecībā uz visām minētajām kontracepcijas metodēm ir svarīgi zināt, ka tikai prezervatīvs papildus aizsardzībai pret nevēlamu grūtniecību var nodrošināt arī aizsardzību pret bīstamām seksuāli transmisīvām slimībām. Optimālu aizsardzību un pilnvērtīgu prezervatīvu lietošanas sajūtu var panākt tikai ar pareiza izmēra prezervatīviem. Ja prezervatīvs ideāli pieguļ, nekas neslīdēs, nekas nesaspiež un nesaspiež.

Mister Size
Vairāk rakstu

Pareiza prezervatīva uzvilkšana - kā to darīt, lai tas nebūtu kaitinoši

Lasīt tagad

Draudzība+, mingles, atklātas attiecības un poligāmija - kas ir mūsdienu attiecību modeļi?

Lasīt tagad

Neatkarīgi no tā, cik liels vai mazs - es mīlu savu dzimumlocekli

Lasīt tagad